Satunnaiset kuvat

Tammikuun valo 2010

Uusimmat

Blogin arkisto

Share |

Politiikan CV

 

Tähän tuon pätkiä toiminnastani politiikan saralla.

 


 

Suomussalmen kunnan arkistosivujen mukaan, olen toiminut kunnan luottamustehtävissä seuraavasti.

Koulutuslautakunta jäsen                      1.1.1989 – 31.12.1996

Kunnanvaltuusto jäsen                         1.1.1993 – 31.12.2004

Piispajärven vaalilautakunta pj.               1.1.1993 – 31.12.2001

Kunnanhallitus varajäsen                       1.1.1993 – 31.12.1996

Perusturvalautakunta pj.                        19.1.1999 – 31.12.2002

Etua yhteistoiminnasta työryhmä pj.        1.1.1994 – 31.12.1996

Luontoliikuntakeskuksen suunnittelutyöryhmä jäsen          1996

Korpikuusenkoulun kehittämistyöryhmä jäsen                   1997

Ylä-Kainuun hallintokokeilun seurantatyöryhmä

jäsen                                                     1.7.2002 – 31.12.2002

 

Kainuun maakuntavaltuusto, jäsen 2009 -

Kainuun maakunnan

sosiaali- ja terveyslautakunta, jäsen 2009 -

Yksilöhuoltojaostojaosto, jäsen 2009 -

 

Perussuomalaiset puoluevaltuustonjäsen 2010-2011

Perussuomalaisten Kainuunpiiri, varapuheenjohtaja

Suomussalmen Perussuomalaiset ry, puheenjohtaja